Czy warto posiadać certyfikat SSL na stronie?

Czy warto posiadać certyfikat SSL na stronie?

Internet to jedno z najpotężniejszych narzędzi w wielu branżach współczesnego świata – szeroko wykorzystywane jest na przykład w marketingu, bankowości czy sprzedaży online. Niestety, poruszanie się po stronach internetowych wiąże się z ryzykiem wycieku poufnych informacji, gdy dane te nie są szyfrowane. W takim przypadku z pomocą przychodzi certyfikat SSL – narzędzie lub protokół, który służy do szyfrowania danych na Twojej stronie internetowej. W tym artykule poznasz zalety posiadania certyfikatu SSL w swojej wirtualnej przestrzeni.

Bezpieczeństwo danych

Nierzadko użytkownicy internetu nie zdają sobie sprawy z tego, że podają swoje dane, na przykład do logowania, na stronie, która nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed atakami ze strony hackerów. Zadaniem certyfikatu SSL jest ochronienie lub zaszyfrowanie przesyłania informacji, tak aby niemożliwe było ich odczytanie przez atakującego daną stronę. Zabezpieczona w ten sposób wirtualna przestrzeń oznaczona jest specjalną ikonką, to również zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród odwiedzających.

Certyfikat SSL – gwarancja wiarygodności

Klienci odwiedzający Twoją stronę www będą chcieli mieć pewność, że jesteś przedsiębiorcą, którego stronie można zaufać. Ten sposób szyfrowania danych sprawia, że Twoja strona jest zdecydowanie bardziej wiarygodna od tych, które nie posiadają zainstalowanego tego protokołu szyfrowania danych i przesyłania informacji. W takim przypadku klienci chętnie podają swoje dane osobowe, konieczne na przykład do zakupu danego produktu bądź założenia konta w celu wykonania innych, określonych akcji.

Marka i prestiż

Certyfikat SSL jest również istotny z punktu widzenia marketingowego. Posiadanie tego narzędzia na swojej stronie internetowej pokazuje Ciebie i Twoją firmę jako poważnego kontrahenta, jako gracza na rynku, z którym trzeba się liczyć. Pokażesz tym samym również, że Twoje przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę z istoty ochrony danych i informacji, które dotyczącą bezpośrednio Twoich klientów. Dlatego też zakup tej formy ochrony swojej strony www jest szczególnie przez nas polecany.