O czym należy pamiętać projektując stronę internetową?

Stworzenie profesjonalnej strony www dla biznesu wiąże się z koniecznością uruchomienia wielu procesów. Dzięki nim zdołasz określić, po co Ci w ogóle strona internetowa, jak ona ma wyglądać, a także w jaki sposób ma działać. W tym artykule naszego poradnika znajdziesz wiele istotnych informacji o tym, o czym powinieneś pamiętać, projektując stronę internetową ­– przede wszystkim dla swojej firmy.

Po co w ogóle strona www?

Nadrzędnym ze wszystkich Twoich zadań jest określenie celu stworzenia tego medium internetowego dla biznesu. Czy ma to być sklep online? A może prawdziwa kopalnia wiedzy o branży, w której działasz? Tak naprawdę strona internetowa może spełniać wiele funkcji w zależności od tego, jakie potrzeby ma Twoje przedsiębiorstwo.

Przygotuj plan działania

Postawienie strony internetowej pod względem technicznym, jak i treści na niej wymaga konkretnego planu działania. Dzięki temu wiesz, co musisz zrobić, na co zwrócić szczególną uwagę. Na tym etapie zbierasz również wszystkie informacje o tym, jak powinieneś prowadzić swoją stronę w globalnej sieci web, aby była ona zgodna z wartościami Twojej marki. Spójność przekazywanych informacji przekłada się w końcu na pozytywny wizerunek biznesu.

Layout strony internetowej

Zastanów się przede wszystkim, jak wygląda dotychczasowa identyfikacja wizualna Twojej firmy. Szata graficzna Twojej wizytówki w sieci www powinna prezentować się w podobnej kolorystyce jak Twoje logo czy inne elementy graficzne składające się na Twoją markę. Dzięki temu zyskasz ugruntowaną pozycję nie tylko w sieci, ale również w świadomości Twoich klientów.

Zwróć uwagę na optymalizację

Szybkość działania strony wpływa również na to, jak użyteczna staje się ona dla odwiedzających ją użytkowników. Im szybciej działa, tym chętniej odwiedzana jest przez Twoje otoczenie rynkowe, a co za tym idzie – potencjalni klienci mogą zostać na niej dłużej. To z kolei powinno przełożyć się na efekty w prowadzonym przez Ciebie biznesie. Na tym etapie koniecznie jest zainteresowanie się kodem strony, zainstalowanymi wtyczkami, a także składającymi się na nią aplikacjami. Ich przesycenie może doprowadzić do spowolnienia ładowania się wielu elementów.